Úvodná stránka
SLOVAKENGLISH

Oznámenie o zistení nevyhovujúceho výrobku

aktualizované dňa 16.6.2021

Bezpečnosť potravín

Označovanie potravín a ďalšie otázky o potravinách
Najčastejšie kladené otázky a odpovede k označovaniu potravín a k potravínám všeobecne zobrazíte klinutím na:


Charitatívne organizácie
Zoznam zaregistrovaných charitatívnych organizácií pre nakladanie s potravinami po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti podľa § 6 ods.7 zákona č.152/1995 Z.z. o potravinách v znení neskorších predpisov.Oznam – potenciálne nebezpečná cukrovinka Dipper XL Tongue Painter Rasberry, obchodná značka VIDAL, á 10,5 g pôvodom zo Španielska na trhu EÚ

Štátna veterinárna a potravinová správa SR upozorňuje na oznámenie o zistení zdravotných ťažkostí u detí po konzumácii cukrovinky, ktoré nahlásili do AAC systému (Administrative Assistance and Cooperation Network) kontrolné orgány z Fínska.

Názov cukrovinky: Dipper XL Tongue Painter Rasberry
Obchodná značka: VIDAL,
Hmotnosť: 10,5 g
Krajina pôvodu: Španielsko

Fínske kontrolné úrady pre potraviny dostali v krátkom časovom období množstvo podnetov v súvislosti s vyššie uvedeným výrobkom. Rodičia uvádzajú, že deti po konzumácii tohto výrobku trpeli závažnými príznakmi. Hlásené sú príznaky ako hnačka, bolesť žalúdka, vyrážky a bolesti hlavy. Príznaky sa vyskytli aj keď dieťa zjedlo malé množstvo výrobku. Z existujúcich príchutí sa zdá, že iba výrobok s malinovou príchuťou spôsobuje uvedené príznaky.

Prosíme spotrebiteľov, ak sa stretli s nejakými zdravotnými problémami po konzumácii tohto výrobku, aby svoje skúsenosti oznámili na Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR.

Dipper XL Tongue Painter Rasberry Dipper XL Tongue Painter Rasberry Dipper XL Tongue Painter Rasberry