Úvodná stránka
SLOVAKENGLISH

„Konské mäso deklarované ako hovädzie“

aktualizované dňa 16.6.2021

    ŠVPS SR dostala prostredníctvom rýchleho výstražného systému informáciu, ktorú zaslalo Írsko, o zásielkach nesprávne označeného konského mäsa ako hovädzie mäso. Írska firma B&F Meats, Carrick-on-Suir, Co. Tipperary, distribuovala do českej spoločnosti Malec a Vavrik (CZ 7238) 24.7.2012 mrazený ,,hovädzí orez“.
Táto zásielka mrazeného ,,hovädzieho orezu „ v množstve 15973,38 kg bola distribuovaná na Slovensko do firmy MB - Korund Slovakia s.r.o. Bratislava. Vzhľadom k tomu, že sídlo spoločnosti v Bratislave je fiktívne, prebiehajú ďalšie kontroly.
Ďalšiu zásielku hovädzieho mäsa falšované konským mäsom (hovädzie zadné., hovädzia. sviečková, hovädzia roštenka,) distribuovala írska spoločnosť do českej firmy KOVAŘ plus s.r.o. Kunovice, ktorá to ďalej distribuovala na Slovensko v množstve 431,77 kg do firmy M+M PETRA Dolné Srnie. Z dôvodu, že majiteľ firmy je momentálne na dovolenke v zahraniční, distribučný zoznam inkriminovaného tovaru vie poskytnúť až v pondelok, no podľa jeho slov, bol tovar distribuovaný do zariadení verejného stravovania.